Tüketicilere Bilirkişi Desteği

TÜKETİCİLERE BİLİRKİŞİ DESTEĞİ

Bilirkişi Dernekleri Federasyonu (TÜM-BİLFED) Başkanı Sedat URKAYA ile TÜKONFED (Tüketici Konfederasyonu) Başkan Vekili Av. İbrahim GÜLLÜ istişarede bulunmak üzere bir araya geldi.

Tüketicilerin hak aramada yaşadıkları sıkıntılar ile bilirkişilerin sorunlarının ele alındığı toplantıda birlikte hareket etme kararı alındı.

Bilirkişiler Federasyonu Başkanı ve Sigorta Eksperi Sedat URKAYA, hak aramada ve adaletin tecelli etmesinde bilirkişilerin çok önemli görevler ifa ettiğini ve her geçen gün bilirkişilik müessesinin kurumsal yapısının güçlendiğini belirtti. URKAYA, bilirkişilik kurumunun saygınlığının artması, eksik yada hatalı yönlerinin giderilmesi ve bilirkişilerin sorunlarının çözülmesi için Federasyon olarak çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

TÜKONFED Başkan Vekili ve TBM (Tüketici Başvuru Merkezi) Başkanı Av. İbrahim GÜLLÜ ise, tüketicinin hak aramada zaman zaman bilirkişilerden kaynaklı sıkıntılarla karşılaştığını belirterek, bilirkişilerin işlerini titizlikle yapmaları gerektiğini kaydetti.

İstişare toplantısının sonunda TÜM-BİLFED ile TÜKONFED ve TBM birlikte hareket etme kararı aldılar.

Günün anısına Av. İbrahim GÜLLÜ tarafından başkan URKAYA’ya HADSİZ isimli kitabı imzalanarak takdim edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*